Спецслужби держави-агресора активно здійснюють вербування українських підлітків для вчинення диверсій та терористичних актів. Наразі, це одна з найактуальніших тем для всієї країни, оскільки підлітки – це вразлива вікова категорія, яку іноземним спецслужбам легко вербувати (діти можуть навіть не підозрювати, що вже завербовані та відпрацьовують конкретні завдання кураторів).
Вік дітей, які перебувають в полі зору спецслужб рф в переважній більшості становить від 13 до 17 років. Вербування підлітків найчастіше відбувається через соціальні мережі (найбільш поширені випадки через використання месенджера Телеграм, сайти знайомств) та комп’ютерні ігри (шутери), при цьому, діти ніколи не бачать свого співрозмовника та не знають ким він є насправді.
Рекомендації батькам.
Стежити за активністю своїх дітей в соціальних мережах. Звертати увагу на підозрілу поведінку дитини: скритність, відсторонення батьків від особистих гаджетів, поява нових «друзів», вечірні / нічні прогулянки, сумнівні компанії друзів, виїзди до інших населених пунктів (зокрема, інших регіонів), зацікавленість піротехнічними засобами / хімічними елементами / реакціями, використання кишенькових коштів на цілі, про які не розповідає, виявлення у дітей коштів, походження яких вона не може пояснити тощо. В цілях особистої безпеки та безпеки оточуючих, батьки мають проводити роз’яснювальні бесіди. Дітям необхідно розповідати, що існує вербування і як воно виглядає. Пояснювати, що вербувати можуть в інтернет- мережі, в іграх, в чатах, в Telegram-каналах (зокрема, в чатах з пропозицією легкого заробітку), на сайтах знайомств тощо. Дитині можуть погрожувати, провокувати на певні дії, вчиняти морально-психологічний тиск. Можуть обіцяти грошову винагороду. І діти мають знати, що першочергово про такі ситуації треба повідомляти батькам. В жодному разі не розкривати особисті дані та місце проживання. Не встановлювати будь-які програми на мобільних пристроях на прохання невідомих осіб.
Наведемо поширені приклади пропозиції легкого заробітку через месенджер Телеграм
Ви та ваші діти повинні усвідомлювати, що основна мета спецслужб держави-агресора – дестабілізація суспільно-політичної обстановки всередині держави.
З метою розширення обізнаності молоді, їхніх батьків та викладачів про тероризм, його наслідки та відповідальність, наведемо як приклад терористичний акт, що відбувся 14.02.2025 в м. Миколаїв. 14 лютого 2025 року мешканців обласного центру приголомшили події, пов’язані з вибухом саморобного вибухового пристрою поблизу закладу громадського харчування, в ході якого загинула жінка та троє військовослужбовців, багато людей отримали поранення різного ступеня тяжкості.
Для наочності, розкриємо Вам деякі подробиці подій того трагічного дня. Представники спецслужб держави-агресора використали «в темну» мешканку Полтавщини та підірвали її (усунули як свідка подій) через закладений у сумку вибуховий пристрій, про який остання навіть не здогадувалась. За результатами невідкладних слідчо-оперативних заходів, співробітниками Служби безпеки України та Національної поліції України встановлено та затримано усіх осіб, причетних до теракту.
Слід акцентувати Вашу увагу, що вказаними особами виявились підлітки віком від 14 до 17 років, які на виконання вказівок, отриманих від представника спецслужб рф через месенджер Телеграм, самостійно виготовили саморобний вибуховий пристрій, заховали його у рюкзак та передали посилку через вищезазначену жінку. При цьому, рюкзак до дня вибуху переносив на собі неповнолітній син покійної, контроль за діями якої здійснювався представниками спецслужб рф за допомогою встановленого на мобільний телефон додатку, який забезпечував замовнику теракту віддалений доступ до гаджету загиблої.
Як наслідок, чотирьом фігурантам повідомлено про підозру за ч. 2 ст. 28, ч. 3 ст. 258 КК України (Терористичний акт, вчинений за попередньою змовою групою осіб, що призвело до загибелі людей). Тепер їм загрожує покарання у вигляді 15 років ув’язнення або довічне позбавлення волі.
Акцентуємо Вашу увагу на наступному
Якщо дитина, яка вступила в листування з представниками спецслужб рф ніяких протиправних дій не вчиняла і завчасно повідомила про це до правоохоронних органів, вона звільняється від кримінальної відповідальності та може запобігти людським жертвам.
Якщо ви боїтесь або соромитесь самостійно прийти та повідомити про факт такого листування до правоохоронних органів, зверніться на анонімні лінії Служби безпеки України / Національної поліції України або встановіть розроблений Службою безпеки України чат-бот в застосунку Телеграм під назвою «Спали ФСБешника», в ньому ви знайдете роз’яснення та алгоритм подальших дій. Також, ви можете повідомити про факт листування дирекцію навчального закладу.
Рекомендовано вказані методичні рекомендації поширити серед учнів закладів освіти різних рівнів акредитації, студентського середовища закладів вищої (І та ІІ навчальні курси), фахової передвищої та професійно-технічної освіти Миколаївської області.
Коментарі
Дописати коментар